اربا دوشاب معروف گیلان

اربا دوشاب معروف گیلان
اربا یا اربه دوشاب گیلانی عصاره ای شیرین که از دل خرمالوی جنگلی طی فرآیندی دیرینه و سنتی در گیلان تهیه میشود.

اربا دوشاب یا اربه دوشاب معروف گیلانی

خرمالوی جنگلی که در گیلان به اربا معروف است. این میوه هم برای روستاییان منبع در آمد فصلی بشمار می آید و هم با فوایدی که به همراه دارد و بدون هیچگونه افزودنی سلامت را چاشنی ذائقه و طبع مردم می کند.

اربا یا اربه( خرمالوی جنگلی) در نمیه دوم پاییز میتوان پیدا کرد این میوه طی فرایندی سنتی لذت بخش تهیه میشود.

این میوه ی جنگلی گس و کمی ملس که میتوان گفت بعد از گذر از هفت خان تهیه میشود اما شیرین و لذیذ.

 خرمالو های وحشی از جنگل جمع آوری میشوند  در تنه تو خالی درخت با استفاده از پُتک چوبی ضربه های محکمی به خورد این میوه ها میزنند و با خاکستری که بر سرش میریزند انگار موادی از دل خود طبیعت بهش اضافه میکنند  و لگد های محکمی نثارش میکنند تا له شود مواد له شده را از صافی رد میکنند و در نهایت در کوره هایی که مخصوص دوشاب گیری است در تشت های بزگ مسی روی آتش میگذارند تا عصاره بدست آمده درون این ظرف ها قـُل بزند تا دوشابی به شیرینی عسل که باب میل خیلی ها است بدست آید.

آقای مسرور چهر دکتر طب سنتی می گوید: اربا دوشاب گیلان به علت داشتن خواص آنتی اکسیدانی و ارگانیک بودن میوه اَربا ، اغلب از سوی پزشکان طب سنتی برای درمان فاویسم و انرژی بخشی تجویز می شود. 

همچنین اضافه کرد طبق نظریه ابوعلی سینا مبنی بر اینکه بیماری هر منطقه باید با گیاهان همان منطقه درمان شود اشاره کرد و گفت : دوشاب اربه میوه جنگل های شمال، در مقایسه با شیره خرما که محصول جنوب کشور است ، برای درمان طب سنتی در شمال کشور اثر بخش تر و مفید تر است.

هر ساله با نزدیک شدن به نیمه دوم پاییز و تهیه اربا در گیلان جشنواره دوشاب گیری در منطقه فومنات گیلان در روستای دارباغ این جشنواره برگزار میشود و از اکثر مناطق و حتی شهر های دیگر برای دیدن این جشنواره، فرآیند سنتی  دوشاب گیری حضور پیدا میکنند.

متاسفانه به دلیل استقبال مردم از جشنواره اربا دوشاب و دوشاب برخی افراد سودجو، شیره انگور را به جای اربا دوشاب به بازار عرضه می‌کنند.

موارد مصرف اربه دوشاب

از آنجایی که دوشاب طبعی گرمی دارد بیشترین مصرف آن در فصل زمستان است از این عصاره ی شیرین و لذیذ به جای قند و شکر در کنار صبحانه میل میکنند. 

 برخی از روستاییان گیلان «اربه دوشاب» را با برف هم مخلوط می‌کنند و می‌خورند که در اصطلاح گیلکی «ورف دوشاب» می‌گویند. برنج برشته شده با دوشاب مخلوط را نیز در ایام عید به عنوان شیرینی و تنقلات مورد استفاده قرار میگیرد.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد