درمان کرونا با نیش زنبور عسل

درمان کرونا با نیش زنبور عسل
درمانگران زنبور درمانی را متناسب با نوع بیماری افراد از نیش زنبور عسل، سم زنبور یا دیگر فرآورده های زنبور عسل انتخاب میکنند اما ادعای اینکه زهر زنبور عسل در درمان کرونا ویروس تاثیر دارد واقعیت است یا شایعه نیاز به بررسی دارد.

این روز ها کرونا این ویروس مهلک دغدغه روزهای مردم جهان است و همه پیگیر مطالب چه واقعیت و چه نقیض برای پیشگیری یا درمان کرونا هستند. 

شاید از قدیم شنیده باشید که میگفتند نیش زنبور عسل خواص درمانی زیادی دارد و بودند کسانی که برای نیش زنبور عسل پیش قدم میشدند اما باید گفت که زهر زنبور عسل از سالیان دور و بخصوص تو چین، یونان و مصر باستان برای مصارف درمانی گوناگونی استفاده میشده و حتی ارسطو ۳۰۰ سال پیش تو کتاب «تاریخچه حیوانات» درباره خواص شگفت انگیزش صحبت کرده. در واقع درمان بیماری‌ها با این سم سالهاست که تو طب سنتی رواج داره.

فواید نیش زنبور عسل برای بهبود و درمان برخی بیماریها

درمانگران زنبوردرمانی، متناسب با نوع بیماری افراد از نیش زنبور، سم زنبور یا دیگر فرآورده های زنبور عسل استفاده می کنند. این درمانگران تحت شرایطی خاص و کنترل شده با کمک نیش طبیعی زنبور عسل یا سم آن ، با تزریق سطحی وارد بدن می شود و برای درمان بیمار اقدام می کنند و سیستم ایمنی بدن او را تحریک کرده و به تنظیم و متعادل سازی عملکرد این سیستم کمک می کنند.

1- بیماری های خود ایمنی
2- بیماری های عصبی
3- ام اس (MS)
4- پینه و سختی پوست
5- آماس و ورم پستان
6- گرفتگی عضلات
7- زونا
8- نقرس
9- آسیب به آرنج
10- آسیب به زردپی
11- کمر درد
12- دردهای مزمن
13- اختلال اعصاب
14- کاهش کلسترون خون
15- روماتیسم و درد مفاصل
16- آرتریت یا ورم و التهاب مفاصل
17- افسردگی
18- بیماری های پوستی
19- دردهای قاعدگی
20- واریس یا بزرگ شدن رگ در پاها
21- سندرم خستگی مزمن
22- ناتوانی های جنسی

اما شاید برایتان سوال پیش آمده که آیا درمان کرونا با نیش زنبور عسل واقعیت دارد یا نه؟

از زمانی که ویروس کرونا شایع شد، تحقیقات برای کشف داروهای مختلف برای این بیماری هم شروع شد که کمک گرفتن از زهر زنبور عسل برای درمان کرونا هم یکی از این موارد بود.این موضوع در کشورهای مختلف درحال بررسی است.

 زهر زنبور عسل با وجود درد ناک بودنش خالی از لطف هم نیست و برای بسیاری از بیماری در ساختن دارو استفاده شده از جمله  زهر زنبور عسل برای کمک به درمان ایدز نیز موثر بوده محققان بر این باورند که این ماده بخاطر ترکیبات خاصش ممکن است در کشف داروی کرونا تاثیر نیز داشته باشد اما با وجود همه این خواص و توضیحات، در حال حاضر موضوع تاثیر زهر زنبور عسل بر ویروس کرونا قطعی نیست و هنوز اطلاع و مقاله‌‌ی رسمی درباره‌‌ی زنبوردرمانی برای این ویروس منتشر نشده. نکته‌ای که واضحه، اینه که زهر زنبور عسل پتانسیل‌های لازم برای درمان ویروس های مختلف رو داره اما اینکه لزوما تاثیر مثبتی روی بیماری کرونا ویروس میذاره یا نه، موردیه که به زمان احتیاج داره تا مشخص بشه. متاسفانه ادعاهایی که درباره درمان کرونا با نیش زنبور بوده هنوز مورد تایید سازمان جهانی بهداشت قرار نگرفته و بررسی‌ها روش ادامه داره.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد