تفاوت برنج تازه و برنج کهنه

تفاوت برنج تازه و برنج کهنه
در این مطلب قصد دارم درمورد راهنمای خرید برنج خوب و با کیفیت صحبت کنم. با ما همراه باشید در ادامه این بخش به صورت تخصصی اقدام به بررسی برنج تازه و برنج کهنه پرداخته ایم.

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که چرا وقتی اقدام به خرید به برنج میکنید با پیشنهادهایی مواجه میشوید که قیمت برنج کهنه از برنج تازه بیشتر است. عمر برنج تا چقدر است و اینکه چرا مردم ترجیح میدهند برنج کهنه خریداری کنند.

در ابتدا باید اشاره کنم وقتی میشنوید برنج کهنه منظور همان برنج یکسال گذشته است نه برنجی که برای سال های زیاد باشد.(بهترین حالت برای برنج کهنه 3 تا 6 ماه است)

بعد از برداشت برنج توسط کشاورزان زحمت کش، برنج بعد از انتقال به کارخانه در خشک کن های صنعتی خشک خواهد میشود  و رطوبت آن گرفته خواهد شد اما باید  مقداری از این رطوبت باید با گذشت زمان گرفته شود و همین باعث ایجاد قیمت بالاتر برنج کهنه از تازه است.

1. برنج کهنه کیفیت پخت بهتری نسبت به برنج تازه دارد. ولی برنج تازه این کیفیت پخت را ندارد یعنی بعد از پخت شل میشود. این همان وجود رطوبت در برنج تازه است.

2. برنج تازه دارای شفافیت و درخشانی بیشتری نسبت به برنج کهنه است.

3. عطر و بوی برنج تازه در هنگام بو کردن آن از برنج کهنه بیشتر است این بخاطر رطویت موجود در برنج تازه است.

4. برنج تازه شفاف تر و درخشندگی بیشتری نسبت به برنج کهنه دارد.

5. برنج کهنه بعد از قرار دادن بر روی دست حالت خشک بودن آن محسوس است

چگونه برنج تازه را از برنج کهنه تشخیص دهیم:

تشخیص این موضوع کمی دشوار است. تنها راهی که پیشنهاد میشود و مناسب است این است که مقداری از برنج را به عنوان تست خریداری و پخت کنید تا از کیفیت پخت آن مطمئن شوید.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد