معرفی برنج هاشمی

معرفی برنج هاشمی
معرفی برنج هاشمی و توضیحات بیشتر در مورد این برنج پرطرفدار در ایران

برنج هاشمی

برنج هاشمی  بهترین و با کیفیت ترین برنج ایران محسوب می‌شود. این برنج در زمین های کشاورزی گیلان کشت میشود. و ظاهری دانه بلند و رنگ آن سفید و دارای کیفیت پخت عالی و طعم و عطر بالایی می‌باشد.حتی این برنج پخته شده ، ساعتها پس از پخت، خوش خوراک و نرم باقی می‌ماند.

برنج هاشمی جزئ برنج های ساقه و خوشه آن بلند است و در بین دیگر برنج ها از همه بلندتر میباشد، به دلیل بلند بودن ساقه آن هز زمینی مناسب برای کشت برنج هاشمی نمیباشد و نمتواند محصول خوب پرورش دهد، زمین کاشت کشاورزی باید از نظر  مواد معدنی در کیفیت مناسبی باشد، اگر این شرایط مناسبی نداشته باشد و نتواند مواد مغذی شالیزار را فراهم کند سبب خم شدن و افتادن ساقه های برنج میشود که به آن گفته میشود برنج خوابیده است. این مشکل جزئ نگرانی های اصلی هر کشاورز است زیرا کشاورز باید هزینه بیشتر برای برداشت این برنج انجام دهد و علاوه بر آن زمان زیاد هم به کشاورز تحمیل میشود.

پیدایش برنج هاشمی

برنج هاشمی در روستا های گیلان بر اساس تجربه و آزمایش کشاورزی باهوش به نام یوسف هاشمی  انجام شده و سپس تولید انبوه در کل گیلان گشته است.

او اولین مرتبه در سال 1364 متوجه خوشه برنج دانه درشت در مزارع سه هکتاری خود شد و این خوشه را از سایر خوشه ها جدا کرده و به عنوان دانه جو در سال آینده نگهداری و آن را برای کاشت در زمین خود استفاده کرد. بعد از گذشت 4 سال استفاده از خوشه های دانه بلند صاحب کارخانه شالکوبی متوجه شد که این فرد برنجی به کارخانه می آورد که با بقیه برنج ها فرق میکند که مورد استقبال کشاورزان قرار گرفته و به برنج هاشمی معروف شد.

دلایل محبوبیت برنج هاشمی

عطر و طعم عالی، کیفیت پخت عالی، و ماندگاری بالا که حتی بعد گذشت 24 ساعت از پخت همچنان نرم و طمع خود را حفظ کرده و میتوانید استفاده کنید

مقاوت بالا در برار آفت ها و استفاده کمتر از سموم آفتی که این موارد سبب سالمترین برنج قرار گیرد.

دانه بلند بودن برنج و کیفیت عالی پخت آن 

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد