عرقیات

کنترل و درمان دیابت با آبغوره

نحوه استفاده از آبغوره برای افراد دیابتی

 

ابغوره یکی از بهترین روش ها برای جلوگیری و بهبود دیابت می باشد. در این روش بهتر است هر روز صبح پس از بیدار شدن مقداری ابغوره یعنی تقریبا یک فنجان نوش جان کنید. این کار را تا 40 روز به صورت ناشتا انجام دهید اگر پس از تست متوجه شدید که میزان دیابت پایین آمده است مصرف خود را به هفته ای سه بار تغییر دهید و به مرور زمان متوجه نتیجه این معجره گر شوید.

 

 

طریقه مصرف دوم

 

اگر نمی توانید ابغوره را خالی مصرف کنید به مدت 15 روز از این ماده به عنوان چاشنی در سالاد و دیگر مواد غذایی خود استفاده کنید. بهترین زمان برای میل کردن وعده ناهار و شام می باشد. توصیه ما به شما در طول این مدت این است که از رب گوجه در غذا استفاده نکنید تا عمل کرد ابغوره بیشتر باشد.

 

طریقه ی مصرف سوم

 

یکی دیگر از راه ها ترکیب رب انار با ابغوره است. بهتر است 3 به 2 مخلوط کنید تا حالتی رقیق شکل داشته باشد سپس در روز 2 الی 3 بار این شربت را میل کنید. همچنین این محلول غلظت خون را کاهش داده و امر تصفیه خون را به عمل می آورد.

 

 

آخرین روش

 

برای این روش ابتدا افراد دیابتی باید 25 گرم تخم اسفرزه، 75 گرم تخم خرفه، 30 گرم خاکشیر، 25 گرم زنیان را در 1،5 لیتر ابغوره خالص و بدون نمک بخیسانند، بهتر است این محلول در هوای معمولی نه زیاد گرم و نه سرد نگهداری شود. بعد از گذشت 48 ساعت مایع را در پارچه ای تمیز شیره کش کنند و محلول به دست آمده را در روز یک تا سه بار به میزان نصف استکان مصرف نمایند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *