چای

علت نام گذاری روز جهانی چای

آغاز رونق صنعت چای

 

یکی از مهم ترین دلایلی که موجب شده است برای این نوشیدنی با ارزش روزی را تعیین و ثبت کنند صادرات و واردات گسترده ای ان می باشد که در بین کشور های گوناگون در حال جریان است. تجارت برگ های فر آوری شده ی این دم نوش شگفت انگیز به صورتی رونق و جریان گرفته است که روز چای را برای طرفداران این نوشیدنی پر خاصیت در نظر گرفته اند. لازم به ذکر است که سالانه در کشور های مختلف هزاران تولید کننده به کاشت و برداشت این محصول خارق العاده مشغول هستند و همچین دارای درآمدی هنگفت هستند که بین تولید کنندگان و خریداران رد و بدل خواهد شد به همین سبب اتحادیه جهانی تصمیم گرفتند روزی را برای قدر دانی و پاس داشت دست اندر کاران این صنعت بزرگ در نظر بگیرند و همچنین به ثبت برسانند.

 

هدف اصلی روز جهانی چای چیست؟

 

جالب است بدانید هدف اصلی روز جهانی چای سوق دادن تمرکز دولت مردان، سرمایه گذاران، مصرف کنندگان و تولید کنندگان این محصول می باشد. روز 15 دسامبر اولین بار در کشور هند به عنوان روز جهانی چای اعلام کردند و در این روز جشن های بین المللی در سراسر جهان بر گزار می شود. زیرا در این روز با شکوه مراحل تولید و فروش چای سیاه رونق بسیار زیادی می گیرد و تاثیر چشم گیری را بر روی زندگی کارگران زحمت کش و چای کاران پر تلاش این سرزمین پهناور می گذارد.

 

رسم و رسوم های مختلف در جشن روز جهانی چای

 

نا گفته نماند که امروزه کشور های گوناگونی این روز را به رسمیت شناخته و برای ان ارزش بالایی قائل هستند و همچنین با برگزاری جشن و پایکوبی های با شکوه آئین های های مختلفی را در هنگام سرو چای به نمایش خواهند گذاشت. به طور کلی این رسم و رسوم ها موجب ارتقاء و توسعه این صنعت می شوند.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *