چای

اهمیت روز چای در کشور های مختلف

اهمیت روز جهانی چای در کشور پهناور هندوستان

 

جالب است بدانید در کشور هندوستان نیز به این نوشیدنی حیرت انگیز چای گفته می شود. از ان جا که این کشور قطب کشت و تولید این محصول در جهان می باشد اهمیت به سزایی دارد. همان طور که می دانید هندوستان دارای آب و هوای گرم است به همین علت برگ های گیاه چای درشت تر، پهن تر و همچنین از انتی اکسیدان بیشتری برخوردار هستند. فرایند اکسیداسیون حین تولید این نوشیدنی با توجه به موارد گفته شدت پیشنهاد اختصاص روزی با این نام سوی مسئولان این کشور مطرح شده است.

 

علاقه ی امپراطوران باستانی چین به چای سیاه

 

تاریخ باستان این گونه نشان داده است که یکی از امپراطور های چین باستان علاقه ی زیادی به گیاه چای داشته است، این فرد در یک روز که مشغول به گردش بوده است به طور اتفاقی با گیاه کاملیا سیننسیس رو به رو می شود و به همین دلیل چای سیاه این نوشیدنی شگفت انگیز رایج شد. ساخت و تولید ابزار های جالب برای طبخ و دم کردن چای در کشور چین نشان دهنده اهمیت بالای افراد به دم نوش بوده است.

 

نگارش کتابی معروف درباره چای

 

یک کتاب معروف توسط یکی از نویسندگان محبوب چاپ شده است که توضیحاتی در باره انواع چای، شیوه تولید، خواص منحصر به فرد ان و ارزش های مادی و معنوی چای سیاه در آن ذکر شده است. چینی ها نیز دارای روز جهانی چای نیز هستند که با این شیوه به نوشیدنی ارزشمند احترام خود را به نمایش می گذارند. علاوه بر این ها پس ار رونق و رواج چای برخی از افراد ژاپنی در تحصیل به این موضوع پرداختند. همچین روز جهانی چای در این کشور بسیار با شکوه و عظمت بر گذار می شود.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *