چای

روز جهانی چای در ایران

بر گزاری روز جهانی چای در گیلان

 

ممکن است تا به حال در جشن های چون روز جهانی چای و این چنین جشن ها شرکت نکرده باشید. این جشن ها و مراسم های با شکوه معمولا در استان گیلان بگذارد خواهند شد و با سایر جشن ها و مراسم هایی که در ایران برگذار می شود بسیار با شکوه تر و پر رونق تر است. جالب است بدانید زمان برداشت برگ های ارزشمند چای سیاه در فصل بهار و در ماه اردیبهشت می باشد که همان طور که گفتیم در شمال کشور انجام می شود. مراسم های محلی زیبا و چشم گیر نیز بر گذار می شود که چای سیاه توسط آداب و رسوم اقوام ها سرو خواهد شد.

 

زمان بر داشت چای سیاه

 

نا گفته نماند که روز جهانی چای در سال ۱۴۰۰ در روز پانزدهم ماه دسامبر یعنی مصادف با ۲۴ آذر ماه انجام می شود که با تاریخ برداشت چای ما ایرانی ها هم خوانی و مطابقت نخواهد داشت. برگزاری جشن چای زمانی با ارزش و معنوی است که خستگی کار و تلاش بی وقفه مردم محلی و چایکاران را به جشن و شادی تبدیل کند، درست زمانی که تولید کنندگان زحمتکش محصول خود را برداشت می کنند و در سر تا سر منطقه ها بوی چای اصیل ایرانی پیچیده می شود. اما به دلیل احترام به تاریخ انتخاب و ثبت شده برای اولین بار در سال ۱۳۹۴ در شهر لاهیجان این مراسم با شکوه بر پا شد و چای را به عنوان یک دم نوش جهانی اعلام کردند که در تمامی دنیا به خصوص ایران از محبوبیت منحصر به فردی بر خوردار می باشد.

تقدیر از تلاش چایکاران و زحمتکشان

 

در روز جهانی چای که توسط ایرانیان در بسیاری از شهر ها برگذار می شود. در این روز مجلل و ارزشمند دوست داران و علاقه مندان به این نوشیدنی از زحمت کشان در عرصه چای کاری به نوعی قدردانی خواهند کرد چرا که بزرگ مردانی وجود دارند که برای کشت بوته های سبز جسارت های فراوانی را به خرج داده اند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *