چای

سبک برگزاری روز جهانی چای در ایران

چگونگی برگزاری جشن چای در ایران

 

اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که دوست دارید در مراسم و جشن های روز چای شرکت کنید می توانید با جست و جو در فضای مجازی محل برگزاری جشن ها و به نحوه ی ورود به آن ها دست پیدا کنید و همچنین اطلاعات خود را به حد چشم گیری بالا ببرید. جالب است بدانید این جشن در ایران توسط دخترانه با لباس های محلی زیبا و شکیل و همچنین اصیل به همراه قوری های چینی و سماور های ذغالی انجام می شود که چای سیاه را به سبک سنتی دم می دهند و عطر و بوی این نوشیدنی خارق العاده کل محیط را فرا می گیرد. البته مردان نیز با لباس های محلی در این مراسم حضور داشته و به رقص و پایکوبی می پردازند.

نواختن موسیقی های سنتی طنین نواز و دلنشین یکی دیگر از قیمت های این جشن می باشد. بانوان با چای و کلوچه نیز از مهمانان پذیرایی خواهند کرد.

 

نحوه ی سرو چای سیاه در شهر های گوناگون

 

البته جالب تر این است که در بسیاری از شهر های ایران چای دم شده را با روش های بی نظیر و شگردی و زیبا در استکان های قدیمی و اصیل که به عبارتی نشان دهنده ی فرهنگ و تمدن ایران هستند سرو خواهند کرد. این نوع سرو کردن چای سیاه که از قدیم تا کنون بسیار محبوب است چای دور رنگ نام دارد.

 

دسترسی به مراسم های روز چای

 

گاهی ممکن است برخی از افراد به روز جهانی چای و برگزار مراسم ها دسترسی نداشته باشند اما از دنبال کردن آن لذت ببرند شما می توانید در این روز ها با دم کردن چای سیاه این نوشیدنی طبیعی به روش سنتی در منزل خود را به این مراسم ها ببرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *