چای

در حال حاضر چه کشور هایی از روز جهانی چای استقبال می کنند؟

کشور هایی که استقبال زیادی از روز جهانی چای خواهند کرد

 

جالب است بدانید برای اولین بار در سال ۲۰۰۵ در تقویم جهانی روزی را به عنوان روز جهانی چای انتخاب و ثبت کردند که این عمل مورد توجه بسیاری از کشور ها قرار گرفتند و تعداد بی شماری از این روز با ارزش استقبال کردند.یکی از کشور هایی که بیشتر از سایر کشور های از این روز قدر دانی می کند کشور هند می باشد که به شدت این رو را گرامی می دارد. همچنین در حال حاضر دیگر کشور ها مانند؛ هلند، پرتقال، انگلیس، ایران و … جمع عظیمی از علاقه مندان را به خود اختصاص داده اند.

تمامی کشور ها روز ۱۵ دسامبر را سمبلی از بزرگداشت این کسب و کار و تجارت و همچنین این نوشیدنی بار ارزش یعنی چای سیاه را می دانند.

 

چای سیاه محبوب تمام مردم جهان

 

در حال حاضر چای سیاه در کشور های گوناگونی سرو می شود و جز یک نوشیدنی پر مصرف و پر فروش نیز به حساب می آید. کشور های چون؛ برزیل، فرانسه، روسیه، بنگلادش، اندولزی، سریلانکا، و دیگر کشور های آفریقایی مانند؛ ویتنام، گرجستان، ترکیه و شما ایران به کاشت و برداشت این محصول مشغول هستند.

این نوشیدنی بسیار پرطرفدار است و در ایران بعد از وعده های غذایی و یا حتی در کنار وعده غذایی چون صبحانه مصرف می شود. این کشور ها کم و بیش معمولا همه سالیانه بزرگداشت روز جهانی چای را جشن خواهند کرد و از چایکاران زحمتکش خود قدر دانی می کنند.

 

چای ارزشمند

 

همان طور که تا الان متوجه شده اید چای تنها یک نوشیدنی نیست بلکه بسیار بار ارزش و مفید نیز می باشد که دارای اصالت و قدمت بالایی است. نوشیدن چای شما را به اصالت کشور تان خواهد برو و یاد آور طبیعت می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *