چای

تفاله ی چای را دور نریزید!

آیا تفاله ی چای مفید است؟

در اواخر ماه اردیبهشت چایکاران زحمتکش برگ های سبز درختان چای را جمع آوری کرده و به کارخانه می فرستند. در کار خانه عملیات های گوناگونی از جمله؛ تخمیر و خشک کردن برگ ها انواع مختلف چای را تولید خواهد کرد که در بسته بندی ها مخصوص و مورد نظر در بازار ارائه شده و به دست مصرف کننده می رسد. جالب است بدانید نکته ای که چای سیاه ایرانی را از دیگر چای ها متمایز کرده است ارگانیک و خالصیت محصول است که بدون هیچ گونه مواد اضافی و شیمیایی عرضه می شود.

در کارخانه های چای چه اتفاقی می افتد!

لازم به ذکر است که در کارخانه های تولید چای به هیچ عنوان از مواد شیمیایی، مواد معطر و دیگر مواد های افزودنی استفاده نخواهد شد بلکه این عطر و بو مخصوص خود چای ایرانی است که آن را بسیار شاخص نموده و محبوب کرده است. امروزه چای درجه یک ایرانی زبان زد تمامی کشور ها می باشد که فرد را به دل طبعیت روانه خواهد کرد.

چای معجزه ی قرن

تحقیقات نشان داده اند که چای پس از نوشیدن قابل استفاده است و از تفاله آن می توان استفاده زیادی کرد، محققان پس از سال ها تحقیق بالاخره معجزه ای طبیعی و شگفت انگیز را کشف کردند که تفاله ی چای به عنوان کود گیاه، تقویت کننده، از بین برنده آفات گل ها و گیاهان و … قابل استفاده می باشد که تاثیر مثبت و به سزایی را به همراه دارد. از آن جا که گیاه چای سرشار از ترکیبات الی و معدنی مفید است برای قوت بخشیدن به خاک توصیه می شود و علاوه بر جواب دهی سریع بسیار مقرون به صرفه می باشد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *