برنج گیلان

برنج سفید چیست؟

انواع برنج سفید

یکی از اصلی ترین غذاهای اشراف به خصوص ایرانیان از قدیم تا کنون برنج می باشد. برنج یک وعده ی غذایی کامل یعنی غذای اصلی ایرانی ها نیز به حساب می آید که در ایران بسیار پر طرفدار و محبوب است. مواد به کار رفته در انواع برنج سفید نقش به سزایی در سلامتی تندرستی بدن هر فرد دارد.
جالب است بدانید برنج به دو گروه اصلی تقسیم بندی می شود. گروه یک بین های سبوس دار و گروه دوم برنج های سفید که هر کدام خاصیت منحصر به فردی دارند. قابل ذکر است که برنج سبوس دار دارای ارزش غذایی کاملی می باشد اما فرآوری نخواهد شد. در صورتی که برنج سفید کاملا فرآوری شده است و سبوس و شلتوک برنج در هنگام فر آوری برداشته شده و در نتیجه برنج سفید از ارزش غذایی کم ترین بر خوردار می باشد.

خواص منحصر به فرد برنج سفید

همان طور که می دانید برنج از آن دسته محصولات ارگانیک است که دارای خواص منحصر به فرد و بی نظیر می باشد البته ناگفته نماند که روش پخت برنج می توان در خصوصیات و خواص آن موثر است.

گیاه شناسی برنج

برنج هایی که از دسته گیاهی هستند در یک سال علف و ساقه های آن ها همانند گندم بند بند و تو خالی خواهد شد که در هر ساقه ۸ تا ۱۲ گره وجود دارد و همچنین ارتفاع آن ها به ۵/۱ متر می رسد. حدود ۹۵ درصد کشور های جهان از جمله هند، چین، آسیای جنوب شرقی و … برنج را مهم ترین منبع غذایی می دانند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *