چای

چای سیاه برای پوست چرب

بستن منافذ باز پوست های چرب

 

همان طور که می دانید افرادی که دارای پوست چرب هستند نسبت به سایر پوست های منافذ باز تری دارند که این موضوع می تواند برای ان ها آزار دهنده باشد، چرا که منافذ باز پوست را پژمرده نشان می دهند. اگر دارای پوست چرب هستید می توانید از چای سیاه برای بستن منافذ باز پوست خود استفاده کنید که علاوه بر پر کردن منافذ باز می توانید پوست خود را به صورت طبیعی روشن، شفاف و همچنین به طرز معجزه آسایی درخشان کنید.

 

ماسک شگفت انگیز چای سیاه برای بستن منافذ باز

 

برای درست کردن این ماسک فوق العاده ابتدا لازم است یک قاشق چای خوری از چای سیاه را درون یک لیوان بریزید دقت داشته باشید آب باید به صورت جوشیده و کاملا داغ باشد. سپس به مدت 15 دقیقه صبر کنید تا چای به طور کاملا دم بکشد. بعد از این کار چای دم کشیده را به وسیله ی صافی صاف کنید بعد از انجام این کار یک دستمال نرم و تمیز را به چای آغشته کنید و 20 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید. در پایان از یک مرطوب کننده مناسب پوستتان استفاده نمایید. این مرحله را در هفته دو تا سه بار انجام دهید و متوجه شفاف شدن پوست خود شوید.

 

جلوگیری از جوش با چای سیاه

 

چای سیاه به دلیل دارا بودن انتی اکسیدان از ایجاد جوش جلوگیری کرده و همچنین ان ها را درمان می کند. برای برطرف کردن جوش ها می توانید مقداری چای سیاه دم کشیده را درون یک قالب یخ بریزید و بگذارید در فریزر یخ بزند سپس هر روز با یک قالب کل پوست خود را ماساژ دهید تا زمانی که یخ چای سیاه به طور کامل ذوب و جذب پوستتان شود. این فرایند باعث مرطوب کنندگی پوست نیز خواهد شد و طراوت و زیبایی را به پوست شما می بخشد.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *