چای

سلامت دهان با چای

سلامت دهان

 

دانشمندان چندین بار ثابت کرده اند که چای سیاه سلامت دهان شما را تضمین می کند و مشکلات ناشی را بهبود می بخشد شاید این موضوع کمی غیر واقعی به نظر برسد اما به طور طبیعی در حال انجام می باشد. اگر شما دچار بوی بد دهان هستید و یا از شرایط دهانی نا مناسب رنج می برید بهترین گزینه نوشیدن چای است. جالب است بدانید درون چای سیاه فلورید، فنول ها، تانن های که این عناصر با ترکیبات منحصر به فرد باکتری ها را می کشد و همچنین ابتلا به عفونت دهانی را به حد چشم گیری کاهش می دهد. با نوشیدن 2 فنجان چای در طول روز می توانید تاثیر مثبت ان را ببینید و به پیشرفت نفس و طراوت دهانی خود کمک کنید.

 

چای خارق العاده

 

ویژگی های چای سیاه به این موارد ختم نخواهد شد چرا که چای سیاه حاوی کاتچین می باشد. شاید برای تان سوال شده باشد که کاتچین چیست! کاتچین یک فلاونوئید و انتی اکسیدان است که مسئولیت از بین بردن رادیکال های آزاد را دارد و از رشد سلول های خطرناک جلوگیری می کند. همچین فرسایش و پارگی در بافت های را کم و کاهش می دهد. قابل ذکر است که کاتچین یک عامل موثر و اصلی در مبارزه با سرطان های دهانی و حفرات می باشد. اگر می خواهید دندان های سالم تری داشته باشید در مصرف چای غفلت نکنید زیرا چای سیاه مانع تجمع پلاک بر روی دندان ها می شود و از پوسیدگی و جرم جلوگیری می کند. البته این نکته را در نظر داشته باشید از چای نمی توان به عنوان خمیر دندان و مسواک استفاده کرد.

 

چای بنوش

 

بی شک چای بهترین و مناسب ترین نوشیدنی برای هر فرد می باشد که با مصرف ان می توان سلامتی جسم را تضمین کرد و از هر گونه بیماری دور ماند.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *