برنج گیلان

تفاوت های برنج خارجی و ایرانی

در این مقاله قصد داریم موضوع تفاوت های برنج خارجی و ایرانی را مورد بررسی قرار دهیم.

تفاوت های برنج ایرانی و خارجی

به طور کلی برنج ایرانی علاوه بر این که بسیار خوش بو تر می باشد بلکه از کیفیت مطلوب تری نیز برخوردار است.

البته توجه داشته باشید که این برتری موجب افزایش بها و قیمت برنج ایرانی نسبت به برنج خارجی شده است.

از زمان های گذشته تا امروزه در سراسر دنیا برنج ایرانی به عطر و طعم فوق العاده اش معروف بوده اما می توان گفت تنها ایرادی که دارد از نظر ظاهری می باشد و پس از پخت بلند و کشیده نمی شود البته در نظر داشته باشید که پخت برنج ایرانی نیازمند تبحر و تجربه کافی در زمینه ی آشپزی می باشد اما افرادی که تخصص کمتری در آشپزی دارند ترجیح می دهند از برنج هایی استفاده کنند که هنگام پخت کشیده می شوند مانند برنج های هندی و پاکستانی.

علاوه بر بو و طعم مطلوب برنج ایرانی، این محصول از ارزش غذایی والایی برخوردار است و حاوی انواع ویتامین های مورد نیاز بدن می باشد.

زمان نگه داری برنج های خارجی بیشتر از برنج های ایرانی می باشد که برای پیش گیری از شپش زدن آن ها به آن ها مواد نگه داری می افزایند.

نحوه ی تهیه ی برنج های خارجی

برنج های درجه ی 3 و 2 را طی فرایندی خورد کرده و آرد برنج حاصل را در قالب های مخصوصی ریخته و برنج های خارجی تولید می شوند.

سخن پایانی

در انتهای این مقاله از تمامی شما عزیزان سپاسگزاریم که تا پایان همراه ما بودید امیدواریم این مقاله برای شما کارآمد باشد و بتوانید با مقایسه ی برنج های خارجی و ایرانی و شناخت تفاوت ها و شباهت های آن ها بهترین انتخاب را برای خوراک خود داشته باشید و سلامتی خود و خانواده ی خود را تضمین کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *