برنج گیلان

برنج نیم دانه چگونه ایجاد می شود؟

در این مقاله قصد داریم موضوع برنج نیم دانه چگونه ایجاد می شود را مورد بررسی قرار دهیم.

قبل از پرداختن به موضوع اصلی باید بدانید که شما میتوانید با کلیک کردن روی کلمه ی برنج نیم دانه به صفحه ی اصلی محصولات های گیلان ارجاع داده شوید و از آن جا لیست قیمت به روز شده و واقعی تمامی محصولات را مشاهده کرده و سفارش آنلاین خود را ثبت کنید.

برنج نیم دانه

برنج نیم دانه به برنج های کوچک و شکسته شده ای می گویند که اندازه ی طولی آن ها حدود یک سوم برنج های دانه بلند معمولی است.

برنج نیم دانه حاصل شکسته شدن برنج های دانه بلند است که همان خواص را دارد با این تفاوت که اندازه ای کوچک تر داشته و معمولا در تهیه ی دسر ها و یا پیش غذا هایی هم چون شله زرد، حلیم، شیر برنج و . . . مورد استفاده قرار می گیرد.

در زبان محلی مازندرانی به برنج های نیم دانه دنیم گفته می شود. از عواملی که منجر به شکسته شدن برنج ها می شود می توان به نارس بودن برنج، وجود آفت های زیان بار روی ساقه ی برنج هنگام رویش و یا سایش در اثر حمل و نقل اشاره کرد.

خریداران و متقاضیان این نوع برنج ها معمولا آن ها را خریداری می کنند تا با برنج های معمولی ترکیب کنند که البته این کار آن ها از نظر اقتصادی بسیار به صرفه می باشد.

پس از پوست گیری برنج ها جهت انجام عمل سفید کردن آن ها را وارد دستگاهی می کنند که در این مرحله برنج هایی که کم مقاوم تر اند خورد شده و برنج نیم دانه به وجود می اید.

برنج های نیم دانه توسط الک های مخصوصی از برنج های معمولی متمایز و جدا می شوند.

البته توجه داشته باشید که همه نوع برنجی دارای درصد کمی از برنج های نیم دانه می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *