برنج گیلان

روش پخت برنج کاظمی

تشخیص برنج مرغوب

برنج های محلی معمولا به دو دسته تقسیم می شوند، نوع صدری و علی کاظمی. برنج کاظمب یکی از با کیفیت ترین و مرغوب تربن انواع برنج ایرانی در کشور به حساب می اید که طرفدارهای خاص خود را به همراه دارد. تشخیص برنج مرغوب کاظمی نکته ی بسیار مهمی است که قبل از خرید باید به ان توجه کرد. برنج ها اکثرا سکل ظاهری شبیه به هم دارند و تشخیص نوع مرغوب کار دشوار و پیچیده ای می باشد. با بالا بردن اطلاعات خود در این زمینه می توانید بهترین و درجه یک ترین برنج کاظمی را تشخیص دهید و خریداری کنید.

 

 

روش پخت برنج کاظمی

طرز پخت برنج کاظمی یا همان برنج صدری این گونه است، که ابتدا برنج را چندین بار شست و شو می دهیم تا اب زلال و شفاف شود و به مدت 1 ساعت برنج را با کمی نمک می خیسانیم. سپس در قابلمه ای مناسب اب را جوش می اوریم و بعد کمی روغن اضافه می کنیم، مرحله بعد اضافه کردن برنج کاظمی به اب جوش امده است. احتیاط کنید اب برنج سر نرود. سپس بعد از گذشت 10 الی 15 دقیقه برنج که کمی ری کشید و احساس کرده اید که کمی نرم شده است آن را ابکشی کنید و بعد در کف قابلمه مورد نظر مقدار اندکی روغن بریزید و برنج ابکشی شده را درون ان بریزید. قابلمه را بر روی شعله بگذارید و بر روی آن دمکش را قرار دهید.

بعد از پیچیدن بخار درون قابلمه شعله را کم کنید و بگذارید برنج به آرامی دم بکشد. زمان دم کشیدن به نوع برنج بستگی دارد گاهی ممکن است 1 ساعت زمان ببرد و گاهی ممکن است 30 دقیقه. سپس می توانید برنج را آن گونه که دوست دارید میل کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *