برنج گیلان

برنج اعلاء کاظمی

برنج کاظمی

افراد کمی هستند که تا هم اکنون نام برنج کاظمی را در کنار برنج هاشمی نشنیده باشند. جالب است بدانید برنج کاظمی یکی دیگر از برنج های خوش پخت و خوش طعم ایرانی به حساب می آید که حاصل دست رنج گیلانی های عزیز می باشد. اولین بار این برنج به طور عجیب و تصادفی توسط کشاورزی به نام علی کاظمی در دهه ۶۰ میلادی کیف شد که سپس به نام کاشف آن یعنی همان علی کاظمی شناخته شد. این برنج از دسته برنج های بی نام بوده که از خانواده برنج های صدری می باشد و همچنین نژاد نا مشخصی دارد. برنج کاظمی این محصول خارق العاده ۵۰ هکتار از شالیزار های کشور را تشکیل داده است.

مکان کشت برنج

جالب است بدانید برنج کاظمی در شهر هایی چون؛ ماسوله، شفت، تالش، فومن، صومعه سرا، رشت و همچنین در اطراف و کنار جلگه های پهناور غربی استان گیلان کشت خواهد شد.

مزایا برنج کاظمی

این برنج منحصر به فرد دارای رنگ دانه های سفید مایل به کرم رنگ می باشد که طول دانه ی خام آن به ۲/۷ میلی متر می رسد و همچنین پس از پخت به طرز جالبی طول دانه چند برابر یعنی به ۶/ ۱۱ افزایش پیدا خواهد کرد. لازم است بدانید که برنج کاظمی بعد از گرم کردن دوباره کیفیت و طعم اولیه خود را از دست نخواهد داد و به همان اندازه نرم باقی می ماند که در کنار پخت عالی از طعم و عطر مناسبی نیز برخوردار می باشد.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *