برنج گیلان

طرز تهیه ی برنج کته

در این مقاله قصد داریم موضوع طرز تهیه ی برنج کته را مورد بررسی قرار دهیم.

قبل از پرداختن به موضوع اصلی باید بدانید که شما میتوانید با کلیک کردن روی کلمه ی طرز تهیه ی برنج کته  به صفحه ی اصلی محصولات های گیلان ارجاع داده شوید و از آن جا لیست قیمت به روز شده و واقعی انواع محصولات را مشاهده کرده و سفارش آنلاین خود را ثبت کنید.

طرز تهیه ی برنج کته

در ابتدا حداکثر 24 و حداقل 2 ساعت باید برنج را در نمک و آب بخیسانید باید مقدار آب نمک به گونه ای باشد که یک بند انگشت از سطح برنج بالا تر قرار گیرد.

پس از گذشت زمان مذکور باید یک قاشق روغن را به ترکیب فوق بیافزایید و اجازه دهید تا روی شعله ی ملایم بجوشد. سپس کف آن را جدا کرده و پس از این که شعله را کم کردید در قابلمه را ببندید.

وقتی آب برنج به حدی کم شد که تنها مقداری از آن روی سطح برنج در حال جوشیدن بود زمان آن فرا رسیده است که درب قابلمه را با دم کنی بپوشانید و آن را روی قابلمه ی حاوی برنج قرار دهید تا برنج شما به طور کامل روی حرارت و شعله ی ملایم دم بکشد.

پس از این که نیم ساعت گذشت می توان گفت که برنج کته ی شما آماده است.

البته توجه داشته باشید که هنگامی که برنج را برای مصرف در ظرفی مناسب می ریزید مراقب باشید که با کف گیر به آن فشار نیاورید چرا که در صورت فشار زیاد توسط کف گیر امکان له شدن و به هم چسبیدن دانه های برنج وجود دارد.

در ادامه مواد لازم جهت تهیه ی برنج کته را خدمت شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

مواد لازم جهت تهیه ی برنج کته

روغن پخت و پز

برنج خیس خورده

نمک

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *