برنج گیلان

آب برنج برای گیاه

در این مقاله قصد داریم موضوع آب برنج برای گیاه را مورد بررسی قرار دهیم.

قبل از پرداختن به موضوع اصلی باید بدانید که شما می توانید با کلیک کردن روی کلمه ی آب برنج برای گیاه به صفحه ی اصلی محصولات های گیلان ارجاع داده شوید و از آن جا لیست قیمت به روز شده و واقعی انواع محصولات را مشاهده کرده و سفارش آنلاین خود را ثبت کنید.

خواص آب برنج برای گیاهان

همان طور که می دانید برنج سرشار از مواد مغذی و ویتامین هایی است که می تواند برای افزایش رشد گیاهان بسیار موثر باشد حتی می توان گفت که آب برنج به تنهایی می تواند به عنوان یک کود کاملا ارگانیک عمل کند.

البته استفاده از آب برنج یک شرط اصلی و اساسی دارد و آن این است که از آب برنج اصلی و ایرانی استفاده شود چرا که برنج های تقلبی از جنس پلاستیک بوده و نه تنها خاصیت و فایده ای ندارند بلکه می توانند مضر نیز باشند.

از آن جا که ویتامین های گروه B محلول در آب هستند، هنگامی که برنج را آبکشی می کنید حجم زیادی از این ویتامین ها از دست می روند.

نشاسته یکی از مواد مورد پسند و مورد علاقه ی گیاهان است و گیاهان با استفاده از آن سرحال و شاداب می شوند.

علاوه بر این مواد برنج حاوی سایر مواد مغذی دیگر مانند فسفر، پتاسیم و نیتروژن می باشد که موادی ضروری برای ادامه ی حیات گیاه می باشند.

شما می توانید به مدت دو روز در هفته گیاهان تان را با آب برنج های ایرانی و اصیل آبیاری کنید.

طرز استفاده ی آب برنج برای گیاه

برنج را به مدت 2 الی 3 ساعت در آب خیسانده و خوب چنگ بزنید سپس آن را با استفاده از ظروف مناسبی مانند صافی عبور دهید تا آب آن جدا شود.

اکنون آب برنج حاصل را می توانید برای آبیاری گیاهتان استفاده کنید!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *