برنج گیلان

پختن برنج با آتش

در این مقاله قصد داریم موضوع پختن برنج با آتش را مورد بررسی قرار دهیم.

قبل از پرداختن به موضوع اصلی باید بدانید که شما میتوانید با کلیک کردن روی کلمه ی پختن برنج با آتش به صفحه ی اصلی محصولات های گیلان ارجاع داده شوید و از آن جا لیست قیمت به روز شده و واقعی انواع محصولات را مشاهده کرده و سفارش آنلاین خود را ثبت کنید.

مواد لازم برای پختن برنج با آتش

برنج 2 پیمانه

نمک 0.5 قاشق مربا خوری

روغن 1 قاشق سوپ خوری

طرز تهیه و پختن برنج با آتش

پس از این که برنج را به خوبی پاک کردید چندین بار در آب بشویید و پس از آن برنج را به مدت زمان چند ساعت درون آب ولرم بخیسانید و به ترکیب آب ولرم و برنج به مقدار لازم نمک بیافزایید.

پس از گذشت مدت زمان مذکور دیگ بزرگی را روی آتش آماده کنید. به این خاطر توصیه می کنیم از دیگ بزرگ استفاده کنید تا برنج در آن بخوبی قد بکشد چرا که در قابلمه های کوچک به دلیل کوچک بودن و کم بودن فضا برنج به خوبی قد نمی کشد.

پس از این که برنج را به دیگ نسبتا بزرگی اضافه کردید باید با یک کف گیر مناسب آن را به طور مکرر و به آهستگی هم بزنید و کف آن را در سر دیگ جدا کنید.

به محض این که مغز برنج پخته شد آن را از روی آتش برداشته و در ظرفی مناسب مانند صافی آن را آبکشی نمایید.

اکنون نوبت آن فرا رسیده است که ته دیگ را با استفاده از روغن چرب کنید و پس از این که یک ملاقه آب را در آن ریختید آن را روی آتش قرار دهید و برنج ها را به داخل دیگ منتقل کنید به محض بخار کردن دیگ درب آن را محکم تر ببندید تا برنج شما دم بکشد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *