برنج گیلان

برنج نیم دانه چیست؟

در این مقاله قصد داریم موضوع برنج نیم دانه چیست را مورد بررسی قرار دهیم.

قبل از پرداختن به موضوع اصلی باید بدانید که شما میتوانید با کلیک کردن روی کلمه ی برنج نیم دانه به صفحه ی اصلی محصولات های گیلان ارجاع داده شوید و از آن جا لیست قیمت به روز شده ی محصولات از جمله برنج ها را مشاهده کنید.

برنج نیم دانه چیست؟

منظور از برنج نیم دانه همان طور که از نامش پیدا است برنج های نصفه و نیمه ای می باشد که اندازه ی طولی آن ها حدود یک سوم اندازه ی طولی یک برنج معمولی می باشد.

وجود کم آن ها در هر کیسه برنجی طبیعی و معمولی است اما اگر تعداد آن ها از حد مجاز تجاوز کند موجب افت کیفیت برنج می شود.

این برنج های نیم دانه جز برنج های ارزان قیمت دسته بندی می شوند و افراد زیادی آن را خریداری می کنند تا با برنج های معمولی ترکیب کنند و دسر های متنوعی را از آن تهیه کنند. مانند شله زرد، حلیم، شیر برنج و . . .

توجه داشته باشید که ضمن این که ارزش غذایی و ویتامین های آن همان ویتامین های موجود در برنج های معمولی می باشد بلکه عطر و طعم آن نیز تفاوتی با عطر و طعم برنج های معمولی ندارد.

به طور کلی می توان گفت تنها تفاوتی که با برنج های معمولی دارند تفاوت در ظاهر و شکل آن ها است که هنگام پخت بیش تر به چشم می خورد البته این نکته هم حائز اهمیت است که علی رقم این معایبی که دارد دارای یک مزیت است که هضم و مراحل گوارش آن به دلیل ریز بودن دانه هایش بسیار ساده می باشد.

پس از این که پوست دانه های برنج از آن ها جدا شد وارد دستگاه سفید کننده ی دانه های برنج می شوند که طی این فرایند دانه های برنجی که مقاومت کمی دارند می شکنند و برنج های نیم دانه تولید می شود.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *