دوشاب

طرز تهیه ی دوشاب


در این مقاله قصد داریم موضوع طرز تهیه ی دوشاب را مورد بررسی قرار دهیم.

قبل از پرداختن به موضوع اصلی باید بدانید که شما میتوانید با کلیک کردن روی کلمه ی طرز تهیه ی دوشاب به صفحه ی اصلی محصولات های گیلان ارجاع داده شوید و از آن جا لیست قیمت به روز شده ی و واقعی انواع محصولات را مشاهده کرده و سفارش آنلاین خود را ثبت کنید.

طرز تهیه ی دوشاب

انگور ها را پس از چیدن در ظرف بزرگی ریخته و جهت شستشو روی آن ها را کامل با آب می پوشانیم تا گرد و غبار آن زدوده شود. پس از آن باید انگور ها را در ظرف های صافی مانند آبکشی کنیم. سپس آن ها را در گونی های مخصوص له کردن ریخته و یک نفر با قدرت بدنی بالا باید آن ها را در چاله هایی به گونه ای له کند که در پایان تنها تفاله های انگور باقی بماند.

پس از آب گیری انگور ها شیره ی حاصل را در ظرفی بسیار بزرگ و گود می ریزیم پس از آن نوبت به اضافه کردن خاک مخصوص دوشاب که آهکی و سفید است می رسد. توجه داشته باشید که به ازای هر 100 کیلو انگور باید 3 کیلو خاک انگور اضافه کنیم.

افزودن خاک به شیره باعث جداسازی ذرات زائد و تصفیه ی شیره می شود چرا که مواد سبک وزن را در بالای شیره و مواد سنگین وزن را در کف ظرف ته نشین می کند علاوه بر این خاصیت، افزودن خاک، شیره را شیرین کرده و باکتری های مضر را از بین می برد.

پس از آن باید خاک و شیره را به صورت مداوم به مدت 5 الی 6 ساعت هم بزنیم تا مواد زائدی که توسط خاک جدا می شوند در سر ظرف و به صورت کف مانند جدا شوند.

پس از جداسازی نا خالصی ها از شیره به آن یک عدد سفیده ی تخم مرغ هم زده می افزاییم و آن را روی شعله ی گاز قرار می دهیم تا بجوشد پس از آن که یک سوم آب شیره تبخیر شد کم کم به غلظت مطلوب می رسد و سپس اجازه می دهیم تا خنک شود.

دوشاب خوش مزه ی ما آماده است!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *